Uživání Schüsslerových solí

Při užívání Schüsslerových solí je zapotřebí dbát na správné dávkování a rozdělit si ho během dne. 

Pokud užíváte několik Schüsslerových solí najednou, můžete si je nasypat do menší nádoby, dobře je navzájem promíchat a během dne nechat volně rozpouštět v puse. Takzvaně „pocucávat“.

Tablety můžete nechat  rozpustiti ve vodě  a pomalu upíjet. Pokud možno, co nejdéle každý „doušek vody“ s rozpuštěnými  Schüsslerovými solemi v puse chvilinku podržet , aby se účinná látka co nejlépe dostala přes dutinu ústní a sliznicemi hrdla dál k jádru buněk.

Pokud tělo danou Schüsslerovou sůl potřebuje opravdu akutně, můžete sami ucítit, jak se Vám rychle až „obratem“ v puse daná tableta rozpouští. 

Schüsslerovy soli můžete užívat jak preventivně tak i v případě začínajícího nebo rozvinutého stádia nemoci. Velmi vhodné jsou i u chronických onemocněních. 

Dávkování: pokud se jedná o akutní onemocnění, akutní stav, je možné nechat v puse rozpouštět jednu tabletu za druhou v intervalech 5-10 min , například: vysoká horečka, migréna, akutní bolest ucha, zubů, akutní cystitida, akutní zánět.. až do odeznění akutních příznaků. 

Pak pokračovat v užíváni zvolené soli ještě několik dnů nebo i týdnů (dle závažnosti  a typu onemocnění), obvykle 3 x denně 5-7 tablet.

Obvyklé dávkování Schüsslerových solí je 5-7 tablet denně ze zvolené Schüsslerovy soli.

Pokud však Vaše tělo vykazuje opravdu velký nedostatek určité Schüsslerovy soli, můžete užívat i  10 tbl -15 tbl denně. 

Obvykle každé dvě hodiny jednu tabletu nechat rozpustit v puse. Poradit se můžete s odborným konzultantem Schüsslerových solí nebo zeptat se lékárníka ve Vaší lékárně . 

U malých dětí a kojenců je vhodné podávat Schüsslerovy soli ve formě kaše (například : nechat rozpustit jednu tabletu v lžičce s vodou).

Zvláštní pozornost je dobré věnovat tzv. horké sedmičce “Heisse 7“.Je to nápoj ulevující od boleti, křečí, přinášející vnitřní rovnováhu, podporující samoléčivé procesy v těle. 

Je to skvělý „životabudič“ po ránu, výborně nastartuje do nového dne a večer „ztiší“ mysl, přinese klid tělu i duši.

Příprava teplé 7:
7-10 tablet nechat rozpustit v šálce s horkou vodou, zamíchat (nikdy ne kovovou lžičkou) a pomalu upíjet, každý doušek chvilinku podržet v puse.
 

Tímto způsobem můžete užívat samozřejmě všechny Schüsslerovy soli i navzájem je kombinovat.

Například: u migrény přinese okamžitou úlevu horký nápoj z kombinace: 
Nr.1 Calcium fluoratum Svět esencí D12
Nr.7 Magnesium phosphoricum Svět eencí D6
Nr.10 Natrium sulfuricum Svět esencí D6

Skladování Schüsslerových solí : dbejte na správné skladování Schüsslerových solí, nenechávejte je nikdy dlouho otevřené, mohou chytit „vůni a pachuť“ z okolí. Skladujte je vždy na suchém místě do teploty 25 stupňů a vždy v dobře uzavřené nádobě nebo v originálním kontejneru od výrobce. Po otevření spotřebujte soli nejpozději do jednoho roku. Datum spotřeby  a šarže jsou vždy vyznačené výrobcem na každém originálním balení.